تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30844
تاریخ انتشار : د, 1397/11/29 - 11:30

نمایشگاه‌ بهاره سال‌هاست که به‌عنوان راه‌حل دولتی برای کنترل گرانفروشی‌های بازار و کمک به خانواده‌های با بودجه کمتر در سراسر كشور از جمله شهرستان پارس آباد برگزار می‌شود.

به گزارش آران مغان، بازار شب عید، اصطلاحی است عامیانه که مفهومی جدی دارد؛ جدی هم برای خریداران و هم برای عرضه‌کنندگان. به‌خصوص اگر پای فروش ویژه و نمایشگاه‌ بهاره در میان ‌باشد. این نمایشگاه‌ سال‌هاست که به‌عنوان راه‌حل دولتی برای کنترل گرانفروشی‌های بازار و کمک به خانواده‌های با بودجه کمتر در سراسر كشور از جمله شهرستان پارس آباد برگزار می‌شود. این اهمیت اما امسال به شدت افزایش یافته و آن‌طور که شهروندان می‌گویند، گراني بازار عاملی شده تا به اجناس و كالاهاي عرضه شده در این نمایشگاه دید ویژه‌تری داشته باشند.

با توجه به همین شرایط، شهروندان پارس آبادي از هم اكنون برای قیمت‌های نازل‌تر نمایشگاه بهاره لحظه‌شماری می‌ كنند تا بلكه دَم عيدي و در اين بحبوحه گراني كه بر بازار شهر حكمفرما شده بتوانند مايحتاج ضروري خود را تهيه كنند.

با اينكه این نمایشگاه مي تواند پلی میان فروشنده از تولید به مصرف باشد كه خريداران آن عمدتا از بدنه ضعیف جامعه بوده كه منتظر ارائه کالا با قیمت های پایین هستند، اما برگزاری همين نمایشگاه بهاره در شهرستان پارس آباد مغان معمولا با حاشیه ها و اعتراضات فراوانی همراه بوده است كه براي مثال مي توان به نحوه واگذاري نمايشگاه اشاره كرد.

با اينكه کمیته برگزاری نمایشگاه اعضای مختلفی دارد که تصمیم‌گیری در خصوص واگذاري آن با جمع‌آوری نظرات و بررسي درخواست هاي شركت كننده توسط كميته حاصل می‌شود اما اعمال نفوذ برخي ها براي واگذاري نمايشگاه به يك فرد موجبات نارضايتي افكار عمومي را به دنبال داشته است.

حال سوال اینجاست که متولي برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالا و به خصوص نمایشگاه بهاره كیست؟ به راستی چه کسانی از برگزاری نمایشگاه سود میبرند، اصناف، مردم یا ...؟

انتهاي پيام/

دیدگاه‌ها

با سلام خدمت مدیر مسئول آران تا زمانی که دادستان محترم که مدعی العوم هستش ورود نکنه تعدادی از مسئولین هر کاری دلشان می خواهد انجام می دهند

با سلام و احترام ، خدمتتان عارض باشم که نمایشگاه بهاره بایستی از مجاری قانونی ( کمیته نمایشگاهی )مجوزش صادر بشه که فرماندار عضو آن کمیته هستش و مسئولیت کمیته بر عهده آقای قادر آقایی رئیس صمت شهرستان می باشد و بهتر بگویم جهت پایمال نشدن حق و حقوق ما بقی شرکتها بایستی همانند سالیان گذشته طی آگهی و با مزایده در اختیار شرکتهای نمایشگاهی قرار دهند. باتشکر
ارسال نظر