تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31161
تاریخ انتشار : پ, 1398/03/02 - 09:01

یکی از روزهای به یادماندنی و حماسه ساز در تاریخ کشورمان، سوم خرداد سال ۶۱ می باشد که رزمندگان سلحشورمان طی عملیات پیروزمندانه ی بیت المقدس توانستند در طی یک جنگ نامتقارن و نابرابر بر دشمن تا دندان مسلح غلبه کرده و خرمشهر را از چنگال دشمن بعثی آزاد کنند.

به گزارش آران مغان، در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی کشورمان روزهایی هستند که به روزهای عزت آفرین و غرورانگیزی برای مردم کشورمان لقب گرفته اند و یوم الله تلقی می شوند.ایامی مانند 12 بهمن ۵۷(روز ورود حضرت امام راحل به کشورمان) ،22 بهمن۵۷(روز پیروزی انقلاب اسلامی)،۱۲فروردین ۵۸ (روز جمهوری اسلامی) ، 13 آبان۵۸(روز تسخیر لانه جاسوسی)، ۵ اردیبهشت۵۸ (شکست کودتای طبس)،۲۰بهمن۶۴(فتح فاو) ،۹دی۸۸ (خروش خودجوش ملت ایران برای دفع فتنه دشمنان انقلاب) و ...

یکی از این روزهای به یادماندنی و حماسه ساز، روز سوم خرداد سال ۶۱ می باشد که رزمندگان سلحشورمان طی عملیات پیروزمندانه ی بیت المقدس توانستند در طی یک جنگ نامتقارن و نابرابر بر دشمن تا دندان مسلح دو ابرقدرت بزرگ یعنی آمریکا و شوروی سابق حمایت و پشتیبانی همه جانبه می شد غلبه کرده و خرمشهر را که به خونین شهر لقب گرفته بود از چنگال دشمن بعثی آزاد کنند و زمینه موفقیت های بعدی در دفاع مقدس را فراهم آورند.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آن عملیات و درود به تمام کسانی که این موفقیت غرور آفرین را برای کشورمان رقم زدند یاد آن جمله معروف حضرت امام (ره) می افتیم که بعد از این فتح بزرگ فرمودند: «خرمشهر را خدا آزاد» کرد. این نکته بسیار مهم را برای مردم ایران متذکر شدند که این پیروزی بدون عنایت پروردگار میسر نبود، واقعا هم همینطور بود .چون اگر قدرت ما وعراق را طبق امکانات مادی ارزیابی می کردیم امکاناتمان نابرابر و پیروزیمان در عمل براساس شاخص های مادی غیرممکن بود، ولی آنچه سبب این موفقیت بزرگ شد ،ایمان به خداوامید به نصرت او بود که در اراده رزمندگانمان تجلی یافته بود چرا که خداوند متعال فرموده :«اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت اَقدامَکم»، ما تحقق این وعده الهی رادر این جنگ نابرابر شاهد بودیم و این فتح عظیم، درسی برای ما در ادامه حیات طیبه انقلاب اسلامی مان شد.

ما خرمشهر های زیادی را بایاری خدا و اعتماد به جوانان پرتوان کشورمان فتح کردیم. در عرصه های مختلف علمی،پزشکی، صنعتی، هسته ای، ساخت انواع تسلیحات نظامی بازدارنده و... به موفقیت های کم نظیری رسیده ایم. علی رغم اینکه دشمن در این سالها با تمام توان به دنبال شکستن اراده مابوده، ولی ما در هرتقابلی که با آنها داشتیم چه در داخل (در دفع فتنه ها ) و چه در خارج (در جبهه مقاومت)، توانستیم آنها را شکست داده و شاخ استکبار را بشکنیم و مانع از تحقق رویای او برای کدخدایی جهان شویم.

این موفقیت ها یک درس بزرگ به ما داده و آن اینکه بهترین تکیه گاه برای ملت ایران خداوند بزرگ است نه کدخدای پوشالی.

این پیروزی ها نه تنها مارا مغرور نکرده بلکه ما توانستیم روز به روز  به حول قوه الهی بر موفقیت هایمان بیفزاییم و الان به برکت  مقاومت مان و تبعیت از ولایت و همچنین یاری  خدا، مرز جغرافیایی انقلابمان فراتر از مرزهای جغرافیایی کشورمان است. ما به دروازه های رژیم اشغالگر قدس رسیده ایم و فقط با یک فرمان مقام معظم رهبری و با یاری خداوند، دروازه قلعه پوشالی رژیم اشغالگر قدس را علی گونه درهم می شکنیم و حماسه ای خیبر گونه رقم خواهیم زد. هم قدس شریف را آزاد خواهیم کرد و هم به تاریخ جعلی آن رژیم پایان خواهیم داد.

 امروز هم دشمن با تمام توان بعد از شکست هایش از انقلاب اسلامی در منطقه، در جبهه های  مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و ... به فرموده مقام معظم رهبری بر علیه انقلابمان آرایش جنگی گرفته و به دنبال شکستن اراده ملت ماست غافل از اینکه اراده ما اراده شکست ناپذیر است چون متکی بر  اراده لایزال خداوند می باشد. نه متکی بر اراده فناپذیر آنها.

لذا در این جنگ اراده ها اگر دشمن بازهم دچار خطای محاسباتی شود شکستی سنگین در انتظارش است چرا که انقلاب اسلامی ما مانند بعضی از حکومت ها نیست که با حرکت یک ناو از آمریکا  دولتش ساقط شود.

 ما به دنیا ثابت کرده ایم که اقتدار و امنیتی که داریم عاریتی نیست بلکه این اقتدار و امنیت کشور، مرهون خون شهدایش ،مقاومت ،پایمردی وهمبستگی ملتش و رهبری داهیانه  ولی امرش است ما با درس گرفتن از روزهای پرفتوحمان آماده فتح خرمشهرهای دیگری هستیم. و این پیام شهید جهان آرا را سرمشق خود قرار می دهیم که گفته بودند: «بچه ها ،اگر شهر سقوط کرد آن را دوباره فتح خواهیم کرد مواظب باشید که ایمانتان سقوط نکند.»

لذا با ایمان به پیروزی نهایی حزب الله بر حزب شیطان معتقدیم که صبح ظفر نزدیک است و این وعده پروردگارمان می باشد و انشاء الله با ظهور صاحب اصلی این انقلاب تحقق خواهد یافت چرا که وعده پروردگار مان این است : «وَ يَنْصُرَکَ اللَّهُ نَصْراً عَزيزاً ».

الله بخش نجفی هادی سیاسی از شهرستان پارس آباد

انتهای پیام/

ارسال نظر