تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31206
تاریخ انتشار : ش, 1398/03/18 - 13:51
نخستين مسئول زن کانون زبان ایران شعبه پارس آباد در گفت و گویي با خبرنگار آران مغان به معرفی کانون زبان ایران و فعالیت های آن در این شهرستان پرداخته که در ادامه می خوانید.

به گزارش آران مغان، کانون زبان ایران به عنوان قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسهٔ آموزش زبان‌های خارجی در ایران و خاورمیانه از سال ۱۳۰۴ با عنوان کانون زبان ایران و آمریکا و تحت عنوان انجمن روابط ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده‌است. پس از وقفهٔ کاری از سال ۱۳۰۶ تا ۱۳۲۱، از فروردین سال ۱۳۲۲ فعالیت انجمن از سر گرفته شد و برگزاری کلاس‌های آموزش مکالمهٔ زبان انگلیسی در انجمن ایران و آمریکا از فعالیت‌های آن در زمان بازگشایی در دههٔ ۱۳۲۰ بر طبق اساسنامه اعلام شد.

پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ و انحلال انجمن ایران و آمریکا، در سال ۱۳۵۸ مرکز آموزش زبان با حکم دادستانی به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واگذار شد و به کانون زبان ایران تغییر نام داد. این مؤسسه با پیروی از الگویی جدید و متناسب با شرایط انقلابی جامعه، آموزش زبان‌های دیگر مانند فرانسوی، آلمانی، روسی، اسپانیایی و حتی زبان فارسی را نیز در برنامهٔ آموزشی خود قرار داد.

هم‌اکنون کانون زبان ایران در ۳۱ استان و ۱۰۰ شهر با بیش از ۲۷۰ مرکز آموزشی و بیش از ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ زبان آموز در هر سال، در زمینهٔ آموزش زبان‌های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، عربی، اسپانیایی و روسی و همچنین تولید محصولات آموزشی و کمک‌آموزشی در زمینهٔ آموزش زبان‌های خارجی و آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان فعالیت می‌کند كه پارس آباد مغان نيز  جزء اين شهرهاست.

در ادامه حمیده قبادی مسئول کانون زبان ایران شعبه پارس آباد مغان در گفت و گویي با خبرنگار آران مغان به معرفی کانون زبان ایران و فعالیت های آن در این شهرستان پرداخته که در ادامه می خوانید:

آران  مغان: در ابتدای گفت و گو معرفی کلی از کانون زبان ایران براي مخاطبان بگوييد.

کانون زبان ایران اولین و مهمترین مرکز آموزشی دولتی در ایران است که وظیفه آموزش زبانهای (انگلیسی و غیر انگلیسی) را به عهده دارد و فعالیت آن هم به سالهای قبل از انقلاب برمی گردد. این کانون که از مجموعه های وابسته به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور محسوب می شود و از سازمان های وابسته به وزارت آموزش و پرورش بشمار می آید که در اکثر مراکز استانها و برخي از شهرستانهای کشور مراکز آموزشی دایر كرده و خدمات رسانی می کند.

کانون زبان ایران، تنها موسسه آموزش زبان در کشور است که برای تکمیل سطوح توانایی زبانی مخاطبان خود اقدام به تولید مواد آموزشی اعم از (کتاب، نوار، لوح فشرده، مجله و نشریه ...) نموده است و همچنین این کانون کلیه کتب درسی و سایر ملزومات آموزشی را برابر استانداردهای بین المللی تهیه و تولید نموده و در اختیار مدرسان و زبان آموزان قرار می دهد. و آموزش در کانون زبان نیز با استفاده از روشها و شیوه های نوین آموزش و تدریس بوده که به کمک وسایل و تجهیزات کمک آموزشی دیداری و شنیداری صورت می گیرد

آران مغان: کانون زبان ایران شعبه پارس آباد از چه سالی در این شهرستان شروع به فعالیت كرد؟

کانون زبان ایران شعبه پارس آباد در سال 1390 رسما فعالیت خود را در یک ساختمان دارای استاندارد مراکز آموزشی واقع در روبروی اداره مخابرات مرکزی آغاز كرد و هم اكنون بر اساس مجوز اداره مرکزی در دو بخش نوجوانان و بزرگسالان به آموزش زبان می پردازد.

آران مغان: نحوه ثبت نام در کانون زبان ایران چگونه انجام مي شود؟

کانون زبان ایران هر فصل یک ترم برگزار می نماید و علاقمندان به شرکت در دوره های آموزشی زبان انگلیسی می توانند با طی مراحل زیر در این کانون ثبت نام کنند:
- مراجعه به مرکز آموزشی واقع در روبروی اداره مخابرات شهید قندی
-  دریافت فرم ثبت نام
- شرکت در آزمون تعیین سطح
- دریافت نتیجه آزمون تعیین سطح و کد زبان اموزی
- واریز مبلغ شهریه به شماره حساب مربوطه بصورت اینترنتی
- دریافت برنامه کلاسی و حضور در کلاس

آران مغان: آيا کلاس های کانون زبان ایران بصورت سراسری انجام می شود یا هر مرکز آموزشی برای خود تاریخ خاصی برای شروع و پایان کلاس ها دارد؟

کلیه کلاس های کانون بصورت همزمان در سراسر کشور آغاز و امتحانات پایان ترم نیز بصورت آنلاین و همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.

آران مغان: آیا می توان پس از ثبت نام در یک مرکز، خود را به مرکز دیگر کانون زبان منتقل کرد؟

بله. این امکان برای زبان آموزان وجود دارد که پس از ثبت نام در مرکز مبدا ، در مرکز دیگری و براساس امکانات مرکز مقصد،  ادامه تحصیل دهند.

آران مغان: در کانون زبان ایران چه مهارتی مهم تلقی می شود؟

آموزش در کانون زبان ایران نظام یکپارچه و هدفمندی دارد که در آن تمام مهارت های زبانی شامل شنیدن ، صحبت کردن ، خواندن و نوشتن متناسب با سطح و نیاز زیان آموز مورد توجه قرار می گیرد.

آران مغان: آیا زبان آموزي می تواند در صورت مسافرت به سایر شهرها، به عنوان مهمان در کلاس های کانون زبان ایران در سایر شهرها شرکت کند؟

همانطور که گفتم کلاس های کانون زبان ایران بصورت همزمان در سراسر کشور آغاز می شود و زبان آموز می تواند در طول یک ترم حداکثر چهار جلسه بصورت رایگان در کلاس های مرکز دیگر شرکت نماید.

آران مغان: کانون زبان ایران برای مطالعه آزاد و تقویت دانش و مهارت های زبان آموزان مواد کمک آموزشی نیز در دسترس آنان قرار می دهد؟

علاقه مندان به تقویت هرچه بیشتر مهارت های چهارگانه زبانی می توانند با توجه به سطح زبانی خود ، از مجموعه کتاب های داستانی، کتب تمرین به همراه سی دی و مجلات تولید شده درکانون زبان ایران استفاده نمایند.

آران مغان: کلاس های کانون زبان ایران چگونه برگزار می شود؟

بر اساس مقررات کانون زبان ایران ، کلاس های این کانون بصورت جداگانه (دختر و پسر) در هر دو سطح (بزرگسالان و نوجوانان) برگزار می شود.

آران مغان: آیا پس از گذراندن دوره می توان گواهینامه تحصیلی دریافت کرد؟

طبق مقررات کانون زبان ایران زبان آموزان می توانند در صورت قبولی در پایان هر مقطع تحصیلی با مراجعه به سامانه صدور مدارک تحصیلی کانون زبان ایران گواهی پایان مقطع خود را دریافت نمایند.

آران مغان: مدرسان کانون زبان ایران چگونه جذب می شوند؟

کانون زبان ایران شرایط خاصی در جذب و بکارگیری مدرسان خود دارد و علاقه مندان به همکاری با کانون زبان ایران بعنوان مدرس باید فرآیند ویژه ای از جمله شرکت در آزمون کتبی و قبولی در آن ، شرکت در مصاحبه تخصصی و قبولی در آن و شرکت در دوره ویژه و قبولی درآن  را طی  نمایند. همچنين مدرسان کانون زبان ایران پس از جذب و شروع به فعالیت ، هر ترم از سوی کارشناسان اداره مرکزی مورد بازدید قرار می گیرند و ملاک ارتقای سطوح مدرسان، تایید کارشناسان بازدید می باشد که این از ویژگی های خاص کانون زبان می باشد.

آران مغان: علاقه مندان براي ترم تابستان چگونه می توانند در كلاس هاي كانون زبان ثبت نام کنند؟

علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی در دو بخش نوجوانان و بزرگسالان برای ترم تابستان می توانند تا تاریخ 5 تیرماه با مراجعه به مرکز آموزشی نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

آران مغان: از این که به سوالات ما پاسخ دادید از شما سپاسگزاریم اگر صحبت دیگری باقی مانده است بفرمایید؟

بنده هم از شما تشکر می کنم. همچنین از کلیه همکاران عزیز و مدرسان بابت تلاش های دلسوزانه و مستمر تشکر و قدردانی می کنم. دستیابی به شرایط بهتر صرفا با ایفای نقش حرفه ای و فعال همه همکاران در کلیه سطوح کاری امکان پذیر است.     

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

با سلام ممنون از اینکه ما را از برنامه های کانون زبان ایران راهنمایی کردید. امیدوارم که کانون در پارس آباد مغان همیشه موفق باشد.
ارسال نظر