تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31120
تاریخ انتشار: ي, 1398/02/22 - 22:40
مراسم تکریم و معارفه روسای کل دادگستری استان اردبیل برگزار شد و در این آئین قاضی عتباتی به عنوان رئیس کل دادگستری استان اردبیل معرفی شد.

به گزارش آران مغان، مراسم تکریم و معارفه روسای کل دادگستری استان اردبیل با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد و در این آئین قاضی عتباتی به عنوان رئیس کل دادگستری استان اردبیل معرفی و از زحمات حجت‌الاسلام محمدعلی قاصدی تقدیر و تشکر شد.

طی حکمی از سوی حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه و با حضور معاون اول این قوه و مسئولان استانی، قاضی ناصر عتباتی به عنوان رئیس کل جدید دادگستری استان اردبیل٬ دادستان شهرستان اردبیل و رئیس شعبه یک تجدید نظر استان اردبیل معرفی شد.

ناصر عتباتی 20 فروردین ماه سال 93 به عنوان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل معرفی شد و در دوران خدمت خود اقدامات بسیار شایسته‌ای را در دستگاه قضائی انجام داد.

ناصر عتباتی رئیس کل جدید دادگستری استان اردبیل در این مراسم اظهار داشت: هیچ اغماضی در دفاع از حقوق عامه پذیرفته نیست و این مهم را در راس برنامه‌ها دنبال خواهیم کرد.

وی افزود: حقوق عامه در همه حوزه‌ها مورد توجه قرار خواهد گرفت و از برخورد با قانون‌شکنان و مخلان نظم عمومی گرفته تا تمامی حوزه‌ها از جمله صیانت از بیت المال به این مهم توجه خواهیم داشت.

رئیس کل جدید دادگستری استان همچنین توجه به بومی‌سازی برنامه های دستگاه قضایی را از اولویت‌های این مجموعه برشمرد و گفت: در بومی‌سازی به نیاز مناطق توجه ویژه خواهیم داشت.

عتباتی بخش مهمی از برنامه‌های پیش روی دستگاه قضایی در استان را رفع نواقص و نارسایی‌ها برشمرد و افزود: به اذعان مسئولان دستگاه قضایی اردبیل از سلامت قابل توجهی برخوردار است اما لازم است نواقص این حوزه رفع شود.

وی با اشاره به وضعیت مطلوب استان اردبیل در جرایم خشن و سازمان‌یافته تصریح کرد: بخشی از اهداف دستگاه قضایی فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی در سطح جامعه است تا بتوان سطح آسیب‌ها را کاهش داد.

به گفته رئیس کل جدید دادگستری استان با توجه به همدلی و همراهی حاکم در بین مسئولان استانی بی‌شک کیفیت خدمت‌رسانی به مردم با بهبود همراه بوده و برنامه‌های در حال اجرا نیز تداوم خواهد داشت.

باید متوجه باشیم که فضای مجازی چه بر سر نسل جوان می‌آورد

معاون اول قوه قضائیه به فضل خداوند در ماه رمضان اشاره و تصریح کرد: خسران بزرگی است که این ماه عزیز سپری شود و بهره‌ای از آن نبرده باشیم؛ شیطان زمانی که انسان را در مسیر مستقیم نبیند لغزش بیشتر می‌شود و لازم است مراقب باشیم که شیطان از برکات این ماه ما را غافل نکند.

محسنی اژه‌ای به مسئولیت خیر ملت ایران در شرایط کنونی اشاره و تصریح کرد: در چنین شرایطی اتحاد و انسجام ملت راهگشا است و باید در سایه منویات رهبر معظم انقلاب با دشمن مقابله کرد.

وی با تاکید به ضرورت توجه به اعتماد و وثوق ملی افزود: هرچند امکانات محدود است اما باید تمامی تلاش خود را برای خدمت‌رسانی به مردم به کار گیریم.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه مشکلات زیادی در پرونده‌ها داریم، افزود: باید برخورد درست با مردم مدنظر قرار گیرد و تکریم مجموعه قضایی، مردم و مسئولان باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون اول قوه قضائیه به ضرورت مشورت در پرونده‌ها اشاره و تصریح کرد: در برخی مواقع پرونده‌ها وجوه مختلف از جمله فرهنگی دارند و لازم است از نظرات افراد خیرخواه بهره برد؛ مشورت استقلال قاضی را به خطر نمی‌اندازد.

وی با تاکید به اهمیت حکم به موقع و در ادامه اجرای به موقع احکام گفت: برخورد سریع، توام با دقت و قاطع و بدون اغماض ضروری است و دستگاه قضا باید طوری عمل کند که هر ظالم  و مجرمی از آن هراس داشته باشد و اجازه بی‌حرمتی به قانون را به خود ندهد.

معاون اول قوه قضائیه به ضرورت دقت در احکام صادره اشاره و تصریح کرد: به عنوان مثال باید درصد نواقص احکام بررسی شود و تا حد امکان کاهش یابد.

محسنی اژه‌ای همچنین خطاب به مسئولان استان اردبیل نیز گفت: در استان اردبیل روحیه همکاری مطلوبی شکل گرفته اما ضروری است از ظرفیت‌های استان استفاده بهینه داشت و رونق اقتصادی و فرهنگی را رقم زد.

وی با تاکید به ضرورت تمسک به آموزه‌های دینی گفت: نباید ظرفیت‌ها از هم منفک شود و ما باید به وظیفه انقلابی، دینی و ملی خود توجه داشته باشیم.

دستگاه قضایی باید در روند تنظیم قراردادها بازنگری کند

امام جمعه اردبیل گفت: ما شاهد پرونده‌های انباشته قضایی که گفته می‌شود متجاوز از 16 میلیون است، هستیم و این شایسته کشوری اسلامی نیست؛ و اطاله دادرسی باید به تدبیر دستگاه قضا حل و فصل شود.

آیت‌الله سید حسن عاملی با بیان اینکه، حیثیت و آینده کشور ما در دست دستگاه قضایی است اظهار کرد: ما در خصوص فرهنگ کمکاری داریم و دستگاه قضا باید تلاش خود را برای تربیت صحیح نسل آینده به کار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید به اقدامات درخور دستگاه در استان اردبیل خواستار توجه به ضرورت‌ها به ویژه در راستای رونق تولید و اشتغال و فرهنگ‌سازی شد.

وی با بیان اینکه در استان اردبیل تمامی مسئولان به فکر مصالح عالیه نظام و پیشرفت استان هستند، افزود: این روحیه باید هر چه بیشتر تقویت شده و به ویژه با هدف رونق بخش‌های مختلف استان مورد توجه قرار گیرد.

سلامت دستگاه قضایی اردبیل مورد تائید نهادهای بازرسی است

رئیس کل دادگستری استان با تاکید به تلاش جهت سالم‌سازی دستگاه قضا افزود: بر اساس بازرسی‌های صورت گرفته، استان از سلامت بسیار خوبی برخوردار است و توانستیم نظم و انضباط مالی و قانونی را فراهم سازیم.

قاصدی تصریح کرد: مجموع اقدامات موجب شده تا مدیریت توانمند و سالمی در دستگاه قضایی شکل بگیرد و خدمت‌رسانی به مردم به مراتب با بهبود کیفی همراه باشد.

وی به حمایت از سرمایه‌گذاری و برخورد با مفاسد اقتصادی اشاره و اظهار کرد: همچنین در برخورد با مفاسد اخلاقی بنا به گزارش نیروهای انتظامی اراذل و اوباش  استان در زندان هستند و یا با آن‌ها برخورد جدی صورت گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: ما احکام مانده در استان نداریم و سریعا احکام اجرا می‌شود و زمان رسیدگی به پرونده‌های قضایی با کاهش محسوس همراه است.

قاصدی با اشاره به صدور حکم برای 100 ها پرونده در استان افزود: نمونه آن در صدور حکم چاه‌های غیرمجاز است  و تلاش کردیم در استان داور منصفی باشیم و در استان مورد حمایت همه جناح ها و حوزه‌ها هستیم.

فضای امنی برای سرمایه‌گذاری در اردبیل شکل گرفته است

استاندار اردبیل تصریح کرد: اگر در مسائل زیرساختی استان به عنوان مثال راه‌آهن اردبیل از قطب های بی‌بدیل موفقیت دستگاه قضایی است و اگر سرمایه‌گذاری در حال رونق است به واسطه امنیت به وجود آمده است.

رئیس شورای اداری استان با بیان اینکه هنوز اقدامات زیادی باید برای توسعه استان انجام شود، گفت: زمانی راه آهن اردبیل- پارس آباد توجیه نداشت اما امروز مطالعات آن آغاز شده که در سایه امنیت فراهم شده در استان است.هن آهن اه

بهنام جو با تاکید به همکاری و همدلی مسئولان استان در حمایت از سرمایه‌گذاران به ویژه اقدامات دستگاه قضایی ستودنی است و همه اینها مدیون تلاش نیروهای خدوم دستگاه قضایی است.

وی افزود: امسال یک میلیون تن به محصولات کشاورزی استان اضافه می‌شود که بی‌شک چنین توسعه  در سایه اقدامات شاخص تمامی دستگاه‌ها صورت گرفته است.

منبع: تسنيم

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر