تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31190
تاریخ انتشار: ي, 1398/03/12 - 16:29
یادواره شهدای محله گلسار پارس آباد با حضور خانواده های شهدا و ایثارگران، مسئولان و اقشار مختلف مردم در مسجد چهاره معصوم این شهر برگزار شد.

به گزارش آران مغان، سرهنگ پاسدار حسن نوری فرمانده سپاه شهرستان پارس آباد در این یادواره با تبریک سالروز فتح خرمشهر، سوم خرداد را نماد عزت و مقاومت ملت ایران عنوان كرد و گفت: آزاد سازی خرمشهر یک رویداد بزرگ در تاریخ ایران اسلامی بود که با دلاور مردی رزمندگان اسلام و حمایت قاطع ملت ایران رقم خورد.

وی با بیان اینکه این عملیات به دلیل ویژگی‌هایی از جمله وحدت و تعاملی که بین نیروها بود، ایمان و اعتقاد قوی رزمندگان و رهبری حضرت امام خمینی منجر به پیروزی ملت ایران شد، افزود: در این عملیات حدود 6 هزار کیلومتر مربع از خاک کشور که در ابتدای جنگ به اشغال درآمده بود، آزاد شد و ۱۹ هزار اسیر و ۳۰ هزار کشته و مجروح از دشمن گرفته شد.

///

فرمانده سپاه شهرستان پارس آباد با اعلام اینکه خرمشهر قبل از جنگ 250 هزار نفر جمعیت داشت و بزرگترین بندر تجاری ایران بود که در طول تاریخ سه بار اشغال شد، گفت: آزادسازی خرمشهر حقیقتا یادآور دلاوری ها، ایثار شهیدان، استقامت ملت قهرمان ایران و شجاعت فرماندهان دفاع مقدس همچون شهید باقری هایی است که به پیروزی انجامید.

نوری حماسه فتح خرمشهر را ثمره جهاد در راه خدا، ایثار و از خودگذشتگی، پیروی از امام و رهبری دانست و افزود: امروز مبارزه با دشمن اتمام نیافته است؛ فقط میدان جنگ از جبهه‌های نظامی به مباحث اقتصادی، فرهنگی، رسانه‌ای و تحریم تغییر کرده و با وحدت و روحیه حماسی باید در برابر دشمنان ایستادگی و مقاومت کرد و در این جنگ پیروز و سربلند شد.

///

وی در ادامه با اشاره به تحولات منطقه تصريح کرد: اعزام ناو هواپیمابر از سوی آمریکا به آب‌های خلیج فارس یک جنگ روانی بیش نیست و این کشور با توجه به توان نظامی ایران قدرت جنگ علیه ایران را ندارد.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر