تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31212
تاریخ انتشار: د, 1398/03/20 - 00:59
معاون هماهنگی اقتصادی وزیر کشور گفت: هفت ماموریت ویژه برای فرمانداران سراسر کشور در جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی، حفظ و افزایش فرصت های شغلی، رفع مشکلات کارخانجات و نیز رونق تولید تبیین شده كه آنها موظف به اجرای دقیق آنها در سال جاری هستند.

به گزارش آران مغان، بابک دین پرست روز یکشنبه در جریان بازدید از واحدهای تولیدی شهرستان‌های نمین و اردبیل در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس این هفت مأموریت، فرمانداران وظیفه دارند طبق لیست ارائه شده از تعداد واحدهای فعال و اشتغال آنها، نسبت به مراقبت و جلوگیری از بروز مشکل برای واحدهای تولیدی و احتمال کاهش تعداد شاغلان آنها اقدام لازم را انجام دهند.

وی بیان کرد: به فرمانداران ابلاغ شده تا ضمن نظارت بر واحدهای تولیدی با فعالیت کمتر از ظرفیت اسمی تلاش و پیگیری کنند که بر میزان تولید و نیز تعداد اشتغال آنها افزوده شود.

او بیان کرد: همچنین فرمانداران موظف هستند ضمن شناسایی واحدهای تولیدی غیر فعال و راکد علت را بررسی و در جهت فعال سازی دوباره آنها اقدام کنند.

معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه ۲۰۲۲ واحد تولیدی در کشور به علت مشکل در پرداخت تسهیلات اعطایی در تملک شبکه بانکی قرار دارند، اظهار داشت: رئیس جمهوری به جد بر فعال سازی این واحدها تاکید دارند و به وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی در باره فعال شدن آنها دستور لازم را صادر کرده‌اند و در این راستا فرمانداران سراسر کشور هم موظفند در این جهت اقدام اساسی صورت دهند.

وی همچنین به کارخانه‌های مشکل دار و نیز در وضعیت بحرانی اشاره کرد و گفت: بر اساس تاکید وزیر کشور فرمانداران باید مراقبت و کمک کنند تا واحدهای بحرانی در ابتدا به وضعیت مشکل دار و سپس به وضعیت عادی فعالیت بازگردند.

به گفته او، فرمانداران همچنین می‌بایست به تکمیل و بهره برداری واحدهای با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی اهتمام کرده و در زمینه واگذاری پروژه‌های نیمه تمام، در حال تکمیل و در حال بهره برداری به بخش خصوصی نیز اقدام اساسی صورت دهند.

معاون هماهنگی اقتصادی وزیر کشور در جریان سفر خود به استان اردبیل از واحدهای تولیدی شهرستان‌های نمین و اردبیل بازدید کرده و در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفت.

وی همچنین با سفر به شهرستان‌های گرمی، مشکین شهر، پارس آباد و بیله سوار نیز از واحدهای تولیدی آنها بازدید کرد.

منبع: ايرنا

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر