تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31295
تاریخ انتشار: ش, 1398/04/15 - 01:16
روز شهرستان شدن اصلاندوز که به تازگی از مرکز بخش ارتقا یافته با حضور معاون سیاسی وزیر کشور، عشایر منطقه، کشاورزان، امام جمعه و استاندار اردبیل گرامی داشته شد.

به گزارش آران مغان ، در این آئین شهروندان با اجرای برنامه‌های مختلف آئینی و فرهنگی از جمله موسیقی سنتی، برپایی نمایشگاه توانمندی‌های عشایر و اسب سواری روز اصلاندوز مغان را بمناسبت تبدیل به شهرستان جشن گرفتند.

همچنین همزمان با این مراسم و با هدف توسعه شهرستان جدیدالتاسیس اصلاندوز با اعتباری بالغ بر 38 میلیارد تومان چندین پروژه کلنگ زنی شد که مهمترین آن ساختمان فرمانداری اصلاندوز است که عملیات اجرایی آن با حضور معاون سیاسی وزیر شور انجام شد.

آیت الله سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در این آئین با بیان اینکه اصلاندوز قابلیت شهرستان شدن را داشت و دولت در این زمینه اقدام کرد گفت: شهرهای جعفرآباد، انگوت و هشتجین در شهرستان‌های بیله سوار، گرمی و خلخال هم قابلیت شهرستان شدن را دارند.

وی با بیان اینکه عشایر در کشور بعنوان قشر زحمتکش شایسته خدمتگزاری است تاکید کرد که باید مطالبات و خواسته این قشر برآورده شود.

///

امام جمعه اردبیل همچنین با اشاره به نقش و تأثیر صفویه در یکپارچگی ایران و رواج تشییع اظهار داشت: صفویه حق بزرگی بر گردن ایران اسلامی داشته و می‌بایست این نقش در جامعه بیش از این شناسانده شود.

عاملي افزود: تاریخ صفویه به صورت فیلم و مستند در دست تهیه است و برای این منظور ۵۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده است.

همزمان با جشن شهرستان شدن اصلاندوز حكم فرمانداري شهرستان اصلاندوز توسط معاون سیاسی وزیر کشور، استاندار و نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار و اصلاندوز در مجلس شوراي اسلامي به سید عباس مینایی اهدا شد.

شهرستان اصلاندوز در شمال اردبیل واقع است. این شهرستان پیش تر یکی از بخش‌های تابعه پارس آباد بود با تصویب هیأت دولت به شهرستان تبدیل شد.

طرح شناخت شهرستان اصلاندوز پارسال به صورت کارشناسی در استانداری اردبیل تهیه و به وزارت کشور ارسال گردید که به دنبال پیگیری طرح، مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور از منطقه بازدید کرد.

پس از تکمیل و رفع نواقص طرح، تغییرات و اصلاحات تقسیماتی در شمال استان اردبیل ضروری تشخیص داده شده و نامه ایجاد شهرستان اصلاندوز با امضای وزیر کشور برای تصویب و تأیید و طی مرحله نهایی به هیأت دولت ارسال گردید.

اصلاندوز در جنوب غربی شهرستان پارس آباد واقع شده است، این منطقه از شمال به رود ارس و مرز ایران و جمهوری آذربایجان از جنوب به شهرستان بیله سوار و گرمی، از شرق به بخش مرکزی شهرستان پارس آباد و از غرب به شهرستان کلیبر استان آذربایجان شرقی محدود است.

بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت اصلاندوز بیش از ۳۲ هزار و ۵۰۰ نفر می‌باشد.

انتهای پیام/ ايرنا

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر