تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31551
تاریخ انتشار: د, 1398/07/08 - 22:23
رئیس قوه قضائیه گفت: دست کسانی را که به بیت‌المال دست‌درازی کرده‌اند نه از مچ بلکه از بازو قطع می‌کنیم.

به گزارش آران مغان به نقل از سپاه‌نیوز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در آیین افتتاحیه بیست‌وسومین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به ایام سوگواری سیدالشهدا(ع) و در آستانه اربعین حسینی، عاشورا را یک حرکت برنامه‌ریزی‌شده عنوان کرد و گفت: از ابتدا تا انتهای این حماسه بزرگ عقلانیت، تدبیر و حساب‌شدگی بوده و برای تمامی اعصار و ادوار درس‌آموز و الهام‌بخش است.

او با بیان اینکه اربعین نماد و پرچمی است که پیام‌های عاشورا را به عصرها و نسل‌ها منتقل می‌کند، اظهار کرد: اربعین نمادی است که به همه افراد و نسل‌ها بیاموزد که به هیچ عنوان نباید چهره زیبای دین با فساد و ظلم آلوده شود.

رئیس قوه قضائیه افزود: قداست نظام مقدس جمهوری اسلامی در پرتو قدوس است و ولایت فقیه همان ولایت رسول‌الله و ائمه اطهار(ع) است و این به لحاظ ساختاری به همه سطوح قداست می‌دهد.

رئیسی ادامه داد: تمام لایه‌های نظام جمهوری اسلامی لازم است به باید و نبایدهای دین عمل کنند. هر حکمی که مطابق با شریعت و دین نباشد اجرش ساقط است.

او با بیان اینکه هر عامل و مجری در نظام باید قدسی عمل کند، اظهار کرد: همه مسئولان نظام و مدیران از وزیر و نماینده و قاضی باید عملشان جلوه قداست داشته باشد.

رئیس قوه قضائیه گفت: قداست نظام ایجاب می‌کند اجرای عدالت با جدیت انجام شود و امروز اجرای عدالت سخن از یک عدالت ثبوتی نیست، بلکه عدالت اثباتی است.

رئیسی ادامه داد: اجرای عدالت باید در میدان عمل صورت گیرد و مردم آن را احساس کنند.

او گفت: از جلوه‌های مهم قداست جاودانگی و ماندگاری آن است و امروز رمز ماندگاری شهدا اتصالشان به حماسه عاشوراست و امکان ندارد خون شهدا ضایع شود. شهدایی که برای جهل‌زدایی جانشان را تقدیم اسلام و انقلاب کرده‌اند.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه برخی تصور می‌کنند که اجرای عدالت اقدامی ناشدنی است، اظهار کرد: اجرای عدالت امری شدنی است، همان‌گونه که کسی باورش نمی‌شد برادران سپاه بتوانند پهپاد آمریکایی را با به‌روزترین امکانات در آسمان سرنگون کنند، قطعاً ما هم می‌توانیم عدالت را در این نظام مقدس اجرایی کنیم.

رئیسی ادامه داد: همان‌گونه که شما پاسداران کمر داعش را در منطقه شکستید و پیش‌تر عده‌ای به غلط باور نداشتند و چه خوب مقتدای ما فرمودند که جنس این‌ها جنس حرکت صهیونیستی و آمریکایی است و شما با مقاومت و ایستادگی این حرکت را در منطقه از بین بردید.

او  با بیان اینکه حضرت آقا فرمودند در بحث سوریه «دشمن خواست و نتوانست و ما خواستیم و توانستیم» گفت: این اقدام شما و این مقاومت در منطقه برای بسیاری قابل تصور نبود و شما ظرفیت‌ها را پای کار آوردید و جهان را مبهوت کار خودتان کردید و قطعاً ما هم می‌توانیم همچون شما در عرصه اجرای عدالت دست مفسدان اقتصادی را از بیت‌المال قطع کنیم.

رئیس دستگاه قضا افزود: در داخل کشور آن زمان که تهدیدات نظامی مطرح شده، بعضی می‌گفتند نیروهای مسلح در برابر تجهیزات نظامی دشمن چه می‌خواهد انجام دهد، اما رزمندگان با اقتدار و مقاومت و خلاقیت پهپاد آمریکایی را سرنگون کردند و به جهانیان نشان دادند که این استکبار قدرتی پوشالی دارد و شعار «ما می‌توانیم» را در عرصه نظامی به همگان اثبات کردند.

رئیس قوه قضائیه گفت: دشمنان به‌دلیل استیصال خود برابر جبهه مقاومت و همچنین قدرت روزافزون سپاه، این نهاد مقدس را به‌عنوان گروه تروریستی نامیده‌اند و حال آن که هرگز نمی‌توانند در برابر امواج خروشان مقاومت دوام آورند.

او با بیان اینکه شما رزمندگان اسلام پیام انقلاب را به کشورهای منطقه صادر کردید، ادامه داد: امروز در یمن پنج سال است که مقاومت در برابر تمام فشارها ایستاده است و به پیروزی‌های خوبی هم دست یافته است.

رئیسی با بیان اینکه امروز پرچم «مبارزه با مفاسد» در دست مقام معظم رهبری است و بنده و همکاران سربازان ایشان هستیم، اظهار کرد: پرچم مقاومت نیز امروز در دستان معظم‌له قرار دارد و همه ما سربازان ایشان هستیم.

رئیس قوه قضائیه افزود: امروز عده‌ای می‌گویند مگر می‌توان با مفسدان و ثروت‌اندوزان و قدرتمندان مبارزه کرد؛ باید بگویم که آری می‌شود. این انقلاب ریشه در خون پاک شهدا دارد و خداوند از خون‌ها نمی‌گذرد و ما هم نمی‌گذاریم خون این شهدا پایمال بشود.

او با تأکید بر مبارزه قاطع با فساد اظهار کرد: دست کسانی را که به بیت‌المال دست‌درازی کرده‌اند نه از مچ بلکه از بازو قطع می‌کنیم.

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود به فضای کشور اشاره کرد و گفت: پس از ساقط کردن پهپاد آمریکایی، فضای کشور، فضای مقاومت و ایستادگی برابر زورگویان و نه فضای مذاکره شد.

رئیسی ادامه داد: راهبرد دشمن در شرایط کنونی بیان فساد در جامعه و ناامید کردن مردم است و متأسفانه عده‌ای هم این راهبرد را در داخل دنبال کرده‌اند. بیان فساد اعتمادآور نیست، مبارزه با فساد اعتمادآور است. دزد دزد گفتن اعتماد نمی‌آورد، مبارزه با دزدان اعتماد ایجاد می‌کند.

او گفت: امروز راهبرد ما این است که در مقابله با فساد کار با جدیت دنبال شود و مبارزه با فساد را ادامه خواهیم داد تا این وضعیت خاتمه یابد.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مطالبه مقام معظم رهبری از رؤسای سه قوه اصلاح ساختار فسادزا به ساختار فسادزدا است، اظهار کرد: امیدوارم مردم احساس اجرای عدالت را داشته باشند.

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر