تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31193
تاریخ انتشار: د, 1398/03/13 - 05:13
سگ گردانی یکی از معضلات اجتماعی است که متاسفانه برخی از جوانان آن را نوعی پرستیژ و مُد می دانند و پا به پا قدم زدن در خیابان با سگ های پا کوتاه و پشمالو را تفریح تصور می کنند.

به گزارش آران مغان، سگ گردانی یکی از معضلات اجتماعی است که متاسفانه برخی از جوانان آن را نوعی پرستیژ و مُد می دانند و پا به پا قدم زدن در خیابان با سگ های پا کوتاه و پشمالو و سگ گردانی با خودرو را تفریح تصور می کنند.

این معضل در برخی از شهرها بیشتر و در برخی از شهرها کمتر است اما در شهر پارس آباد مغان نیز این پدیده دیده می شود و کافی است سری به برخی خیابان ها و پارک های این شهر بزنید تا شاهد جوانانی از جمله پسران و حتی دختران باشید که با پوشش نامناسب دارای سگ هستند.

همه به خوبی می دانیم که سگ یکی از حیوانات نجس است اما متاسفانه برخی از خانواده ها اقدام به نگهداری این سگ های پشمالو و پا کوتاه می کنند و با انتخاب نامی برای آنها و صرف هزینه های میلیونی در واقع تقلیدی از فرهنگ غرب می کنند.

این در حالی است که سگ ها برای محافظت از گله ها و خانه ها بیشتر به کار می روند اما واضح است افرادی که این حیوانات نجس را در کنار خود نگهداری می کنند در واقع می خواهند خودنمایی کنند و به نوعی نشان دهند که با بقیه فرق دارند.

البته گاهی هم در هنگام تردد از خیابان شاهد خودروهایی هستیم که این سگ ها، سرهای خود را از شیشه ماشین بیرون آورده و این سو و آن سو را تماشا می کنند و همه این موارد ترویج فرهنگ غرب است که برخی تمایل دارند به عنوان نوعی از تجمل گرایی به آن نگاه کنند و دیده شده گاهی سلامتی این افراد به خطر می افتد.

کمرنگ شدن روابط اجتماعی و عاطفی گاهی سبب می شود تا برخی از افراد نگهداری از سگ ها و زیستن در کنار آنها را در زندگی خود قرار دهند.

افزایش روز افزون سگ گردانی در شهر پارس آباد مغان موجب شده تا شهروندان نیز نسبت به این موضوع عکس العمل نشان داده و خواستار برخورد با این معضل اجتماعی شوند.

در واقع به نظر می رسد یکی از عواملی که سبب می شده تا برخی از افراد به سمت نگه داری از حیوانات در منزل بروند، الگوبرداری سطحی از زندگی غربی است.

در کشورهای دیگر به دلیل خلاء های روحی و روابط اجتماعی بسیار کمرنگ، نگهداری حیوانات در منزل امری عادی است که سعی می کنند با نگهداری حیوانات در منزل به آنها محبت کنند اما در کشور ما با توجه به فرهنگ و دین، نگهداری از حیواناتی مانند سگ امری غیر طبیعی است چرا که سگ حیوانی نجس است.

این افراد با سگ گردانی در خیابان ها تمایل دارند تا نشان دهند که نسبت به بقیه متفاوت تر بوده و با کلاس تر هستند و دوست دارند با رفتارشان این تفاوت را نشان دهند.

متاسفانه افرادی که این حیوانات را در منزل نگهداری می کنند ممکن است برخی از فامیل و آشنایان با آنها قطع ارتباط کنند و همین امر سبب کمرنگ شدن روابط می شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 
دیدگاه‌ها

شما اين متن رو از سايت خبري زنجان برميدارين تو كانالتون اول تصحيح نكردين دوباره اينجا تصحيح ميكنين ويرايش ميكنين ميذارين خجالت نميكشين؟ برين جلوي گروني رو بگيرين گير دادين ملت سگ ميگردونن؟ خدايي دارين چيكار ميكنين؟ حالتون خوبه؟ من حاضرم ١٠٠ سگ نگه دارم قيمتا برگرده يسال پيش خجالتم خوب چيزيه اقاي ببري زود پاك كن خبر رو اسكرين شات گرفتم از اصلاح نشده اين خبرتون و ميدونم كامنتم تاييد نميشه خوتون ببينين كافيه

آقابخدامردم.بخاطرگرانی.دیگه.ظله.شدن.به.خداپیش.خانواده.هامون.هرروزداریم.عرق.شرم.میریزیم.دنبال.گرانی.باشیدبامسائل .شخصی.مردم.چکاردارین.اخه.پس.کی.بخاطرمشکلات.گرانی.صحبت.خواهیدکرد.اخه.پس.ما.چکارکنیم.به.ماراه.چاره.نشان.بدین بخدادیگه.چیزی.به.فکرمانمیرسه

دوست عزیز سگ نجس نیست.یکی از بهترین و وفادارترین آفریده های خداوند هست.هر آدمی هم اگه نسبت به بهداشت خودش عمل نکنه در عرض نیم ساعت نجسترین و کثیفترین موجود خواهد بود.و همه حا آسمون همینه سگ یک فرهنگ غربی نیست.ایرانیان بهترین نوع سگ و باهوشترینشون رو هم داشتن و هم آموزش می دادن..غرب مال 200 ساله ما تمدین چندین هزار ساله داریم.آموزش بدیم به مردم در مورد نحوه نگهداری حیوانات مشکل حل میشه.

باید با سگ گردانی مقابله بشه اخیرا من دومورد را دیدم که یکی پیاده در سی و پنج هکتاری بود سگ پا کوتاه سفید ,یکی هم در پراید دربه داغان مشکی قراضه که راننده اش هم سیاه سوخته با وضع لباس غیر معمول و در دست چپش سگ پاه کوتاه را مثل بچه دردست داشت و با دست راست رانندگی میکرد با این ترافیک شدید پارس اباد نمی دانم چطور رانندگی میکنه ,پلیس میگه رانندگی با موبایل و خوردن و اشامیدن جریمه داره ولی سگ را لحاظ نکرده لطفا رسیدگی شود درضمن اینجا اروپا نیست و این سگ گردانی مغایر با اداب و رسوم ما مغانی هاست ,سگ هم نجس است درست است من موافق اران مغان هستم .

دوستانی که میگن سگ نجس نیست ایا راضی هستن همسایشون گوسفند در خانه اش نگهداری کنه
ارسال نظر